Na Kongresie GIS 2017 IETU zaprezentuje rozwiązanie dla skutecznego wieloaspektowego zarządzania zlewnią. SYSTEM CRIS to zestaw narzędzi dla decydentów zajmujących się nie tylko gospodarką wodną, ale również planowaniem przestrzennym, rolnictwem czy ochroną środowiska na terenie zlewni.
Kongres GIS 2017 to największe wydarzenie w Polsce skierowane do osób zainteresowanych tematyką GIS i analizą danych przestrzennych. Jego celem jest przybliżenie i popularyzacja systemów informacji geograficznej oraz wymiana doświadczeń w zakresie wykorzystania analiz przestrzennych.
Kongres odbędzie się 24-25 października 2017 w Serocku k. Warszawy. Organizatorem Kongresu jest ESRI Polska, oficjalny przedstawiciel firmy Esri Inc., światowego lidera w obszarze rozwiązań GIS. Szczegóły www.kongresgis2017.pl
– Program Kongresu konstruowany jest w taki sposób, aby zainteresować osoby ze wszystkich branż i stanowisk. Nie koncentrujemy się tylko na specjalistach, ale wychodzimy z naszą ofertą do entuzjastów i osób, które oczekują czegoś więcej od analizy danych. Nie możemy zapomnieć też o przedstawicielach administracji publicznej, którzy są jednymi z głównych beneficjentów rozwiązań GIS w zakresie realizacji wizji e-government – mówi Małgorzata Grzywacz z Esri Polska, odpowiedzialna za organizację Kongresu GIS.
Piotr Cofałka i Jacek Długosz przedstawią referat „Zarządzanie zlewnią z wykorzystaniem usług Systemu CRIS” na sesji Ochrona Środowiska.
System CRIS przygotowano w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU) w ramach projektu Zintegrowana strategia zrównoważonego zarządzania wodami w zlewni – CRIS, finansowanego z funduszy norweskich.
Źródło: www.kongresgis2017.pl